Kurzy Wim Hof metody

Darujte zážitek! Možnost účastnit se jedno nebo dvoudenního workshopu Wim Hof metody s akreditovaným lektorem.

Jednodenní workshop

Zážitek, který obdarovanému možná změní život a pomůže mu získat nový náhled na své zdraví a prožívání. Projdeme si pilíře Wim Hof metody. Řekneme si něco o životě a zkušenostech Wima Hofa a seznámí se s vědeckými výzkumy potvrzujícími efekt celé metody.

 

Na vlastní kůži si vyzkouší různá dechová a strečinková cvičení a vystavování se chladu pod mým vedením. Na závěr si dobrovolně může vyzkoušet dvouminutovou ledovou koupel. 

Co je součástí? 

Teorie, praxe, psychická a fyzická příprava na ponor do ledu

Trénink speciálních dýchacích technik

Kniha o WHM metodě

Skripta a booklet shrnující metodu a osobní cíle

Občerstvení během celého dne

kurz-1_edited.jpg

Dvoudenní workshop

V pátek čeká návštěvníky muzikoterapeutická relaxaci a posléze absolvujeme přírodní saunu – potní chýši (dobrovolné).

Sobota je věnovýna klasickému workshopu Wim Hof metody, který probíhá uprostřed přírody v malebném prostředí Jurtkempu v jižních Čechách nebo Pasekách nad Jizerou v Krkonoších.

Nedělní program je věnován dalším sebe-uvědomovacím technikám, jógovým a mindfulness cvičení. Po obědě bude prostor pro individuální konzultace s lektory.

Co je součástí? 

Teorie, praxe, psychická a fyzická příprava na ponor do ledu

Muzikoterapeutická relaxace pod vedením Ora Rangi

Trénink speciálních dýchacích a strečinkových technik

Kniha o WHM metodě

Skripta a booklet shrnující metodu a osobní cíle

Vegetariánské občerstvení (plná penze) během pobytu a přespání na 2 noci v jurtě / apartmánech pro 2-5 osob

Workshop Wim Hof metody

Zpracujte stres a ponořte se do ledu!

Wim Hof Metoda (WHM) je známá svojí jednoduchostí, efektivností a funkčností. Jde o dokonalý nástroj, kterým je možné vědomě ovládat svůj imunitní a hormonální systém a další autonomní procesy v těle. Naučte se správně vědomě dýchat a využít kyslík do poslední molekuly. WHM účinně pomáhá propojit mysl a tělo a odkrývá náš skrytý potenciál a sílu, která v každém z nás je.

 

Změňte své nefunkční návyky jako je zimomřivost, své chování ve stresových situacích, své špatné dechové návyky, které mají vliv na kvalitu zdraví a imunitu. Uzdravte svoje tělo i mysl a získejte kontrolu nad vlastní myslí. Zbavíte se stresu a získáte nadhled a mnohem víc.

Jak workshop probíhá?

V místě konání probíhá vždy mezi 9.00 - 9.30 registrace, zde odevzdáte poukaz a vyplníte zdravotní dotazník. Program je celodenní až do 17 hod včetně pauz na občerstvení. Po registraci a vzájemném představení si povíme něco více o Wim Hof metodě a příběhu samotného Wima, vědeckých poznatcích a pustíme se do praktických cvičení všech tří pilířů metody – práce s nastavením mysli, vědomé vystavování se chladu a dechová cvičení. Finále bude dobrovolný ponor do bazénku s ledově vychlazenou vodou s kousky ledu v doprovodu zkušeného lektora.

Kde se workshop koná?

Vždy blíže specifikované jógové studio

Jaká je platnost poukazu?

Do 31.12.2021

Jaká je cena?

3350 Kč

Co je součástí?

Celodenní základní workshop Wim Hof metody vedený certifikovaným instruktorem Jakubem, lehké občerstvení v průběhu celého dne, elektronické hand-out shrnutí metody.

Doporučený minimální věk účastníka je 18 let. Je-li věk nižší, je nutný doprovod rodiče jako druhého účastníka. Závazně sjednaný termín lze zrušit bez stornopoplatků nejpozději 6 pracovních dní předem. Workshopy se obvykle konají v Praze, Čimelicích, Písku, Českých Budějovicích i v Blansku.

 

Každý účastník před začátkem vlastního workshopu vyplní zdravotní dotazník, který mu bude po rezervaci termínu poslán elektronicky. Kontraindikace praktikování metody: těhotenství, epilepsie a prodělané kardiovaskulární příhody - zde výhradně po konzultaci s ošetřujícím lékařem či doktorem.

Wim Hof metoda v médiích

TV Nova - Magazín Víkend

58451054-C3B3-4604-B465-98CE0B466F89_4_5

Česká televize - Gejzír

D74F3F1D-5C35-48BA-8973-B8A8418198FF.jpe

Často kladené otázky

Může metodu praktikovat každý?


Ano, Wim Hof metodu může praktikovat jakýkoliv zdravý jedinec. Pokud se potýkáte s vážnějšími zdravotními potížemi, doporučujeme prodiskutovat téma s odborníkem z oblasti zdravotnictví, než budete zkoušet jakékoliv techniky Wim Hof metody. Nedoporučujeme praktikovat Wim Hof metodu lidem, kteří mají potíže s epilepsií, vysoký krevní tlak (v případě lékařského předpisu), ischemickou srdeční chorobou (např. Angina Pectoris), jakékoliv zkušenosti s vážným onemocněním srdce (srdeční selhání, mrtvice). Pokud trpíte na migrény, žádáme vás, abyste byli opatrní při ledových lázních.
Je metoda vhodná pro děti?


Dechové techniky mohou způsobovat lehkost nebo dokonce ztrátu vědomí. Děti často nedospěly do bodu, kdy jsou schopny tato rizika přiměřeně posoudit. Navíc se jejich mozky neustále vyvíjí. Doporučujeme tedy, aby na děti mladší 16 let dohlížel rodič nebo zákonný zástupce. Při vystavení chladu buďte opatrní a postupně jejich odolnost budujte.
Je metoda vhodná v těhotenství?


Pokud jste těhotná, nedoporučujeme praktikovat Wim Hof metodu. Nevíme, zda zvýšené hladiny adrenalinu spojené s technikami WHM nepříznivě ovlivňují zdraví dítěte. To je samozřejmě nesmírně choulostivá záležitost a my chceme být co nejpečlivější. Když se dítě narodí, můžete bezpečně pokračovat v praktikování metody.
Za jak dlouho praktikování uvidím nějaké výsledky?


Průměrná denní investice je 20 minut ideálně na začátku dne. Během dne se zaměřte na hlubší vědomější dýchání. Jakmile zjistíte, jak praktikovat metodu Wim Hof, můžete k tomu přistupovat neomezeně dlouho a procházet praxí vlastním tempem. Metoda Wim Hof nekončí po našich kurzech. Metoda by měla být implementována ve vašem životě každý den, aby bylo možné plně využít výhod.